All Products
-
Stone Cage Wire Mesh
-
Gabion Wire Mesh
-
Expanded Wire Mesh
-
Welded Steel Wire Mesh
-
PVC Coated Welded Wire Mesh
-
Barbed Wire Fence
-
Diamond Chain Link Fence
-
Galvanized Square Wire Mesh
-
Window Screen Wire Mesh
-
Galvanized Iron Wire
-
PVC Coated Iron Wire
-
Crimped Wire Mesh
-
Black Annealed Wire
-
Hexagonal Wire Netting
-
Gabion Mesh Machine
-
Euro Welded Fence
-
Eric HerrmannVery pleasant cooperation, the delivery is very timely, the quality of the goods is also very good, the company is very reputable, and I look forward to future cooperation -
Henri WilsonI am very grateful to Tallin for giving me a very pleasant buying experience. Their service and goods are very satisfactory to me. This is the most satisfactory supplier I have encountered, and I am happy to cooperate.
Contact Person :
Jane
Phone Number :
17798132594 /15703188882
Keywords [ gabion wire mesh ] match 109 Products.
60x80mm 80x100mm 100x120mm Gabion Mesh Weaving Machine
| Size: | 60x80mm ,80x100mm ,100x120mm |
|---|---|
| Weaving Material: | Galvanized Wire /PVC Coated Wire /Galvanized Aluminum Wire |
| Width: | 2.3M-4.3M |
Double Twist 80x100mm Hexagonal Gabion Mesh 2x1x1m
| Material: | Galvanized Or PVC Coated |
|---|---|
| Aperature: | 60x80mm ,80x100mm ,100x120mm |
| Size: | 2x1x0.5m ,2x1x1m ,6x2x0.3m Ect |
60x80mm Gabion Mesh Machine Edge Winding Up Gabion Production Line
| Features: | Beautiful Edge, Automatic Operation |
|---|---|
| Size: | 60x80mm ,80x100mm ,100x120mm |
| Weaving Material: | Galvanized Wire /PVC Coated Wire /Galvanized Aluminum Wire |
Galvanized Lead Rockfall Protection Netting Gabion Netting 500Mpa
| Material: | Galvanized Steel Wire, Zinc -5% Aluminum Mixed Rare Earth Alloy Steel Wire, Galvanized Line Plastic Coated, Zinc -5% Aluminum Mixed Rare Earth Alloy Coating |
|---|---|
| Wire Diameter: | 2.0-4.0mm |
| Tensile Strength: | 350-500Mpa |
BWG14 Zinc Galvanized Steel Wire Q195 Stainless Steel Cage Wire For Weaving Gabion Mesh
| Material: | Low Carbon Steel |
|---|---|
| Size: | BWG8-BWG14 |
| Zinc Coated: | 100g/m2-500/m2 |
50x70mm Heavy Galvanized Gabion Boxes / Hexagonal PVC Coated Gabion Box
| Material: | Heavy Galvanized Iron Wire ,PVC Coated Iron Wire |
|---|---|
| Mesh Opening: | 50x70mm ,60x80mm ,80x100mm ,100x120mm |
| Application: | Sope Protection ,Gabion Box ,Gabion Mattress |
Galfan Pre Made Gabion Baskets Gabion 60mm X 80mm
| Packaging Details: | 150PCS/BUNDLE ,20 BUNDLES/40'HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 7 days |
| Payment Terms: | L/C, T/T |
3.5mm Welded Stone Cage Net,Electric Welding Metal Mesh 50x50mm
| Material: | Low Carbon Steel Wire |
|---|---|
| Aperture: | 50x50mm 50x75mm50x100mm75x75mm 75x100mm100x100mm |
| Wire Diameter: | 2.4-3.5mm |
Low Flexibility Good Embankment Stone Cage Net 80x100mm
| Features: | Corrosion Resistance ,easily Assembled |
|---|---|
| Material: | Low Carbon Steel Wire ,heavy Galvanized Wire,galfan Wire,pvc Coated Wire |
| Aperature: | 60*80mm,80*100mm,80*120mm,100*120mm,120*150mm |

