All Products
-
Stone Cage Wire Mesh
-
Gabion Wire Mesh
-
Expanded Wire Mesh
-
Welded Steel Wire Mesh
-
PVC Coated Welded Wire Mesh
-
Barbed Wire Fence
-
Diamond Chain Link Fence
-
Galvanized Square Wire Mesh
-
Window Screen Wire Mesh
-
Galvanized Iron Wire
-
PVC Coated Iron Wire
-
Crimped Wire Mesh
-
Black Annealed Wire
-
Hexagonal Wire Netting
-
Gabion Mesh Machine
-
Euro Welded Fence
-
Eric HerrmannVery pleasant cooperation, the delivery is very timely, the quality of the goods is also very good, the company is very reputable, and I look forward to future cooperation -
Henri WilsonI am very grateful to Tallin for giving me a very pleasant buying experience. Their service and goods are very satisfactory to me. This is the most satisfactory supplier I have encountered, and I am happy to cooperate.
Contact Person :
Jane
Phone Number :
17798132594 /15703188882
Keywords [ gabion wire mesh ] match 109 Products.
6X2X0.17m Hot Dipped Galvanized Wire Mesh Gabion Steel Gabion Cages
| Material: | Heavy Galvanized Coated ,low Carbon Steel Wire |
|---|---|
| Mesh Hole: | 60x80mm ,70x90mm , 80x100mm ,100x120mm |
| Size: | 6x2x0.3M |
80*100mm Stone Cage Wire Mesh Gabion Wall Mesh For Slope Protection
| Features: | Corrosion Resistance ,easily Assembled |
|---|---|
| Name: | Double Twisted Woven Gabion Walls |
| Hole Shape: | Hexagonal |
6x2x0.3M Stone Wall Wire Mesh Wire Gabion Cages 60x80mm
| Material: | Heavy Galvanized Coated ,low Carbon Steel Wire |
|---|---|
| Mesh Hole: | 60x80mm ,70x90mm , 80x100mm ,100x120mm |
| Size: | 6x2x0.3M |
Anti Erosion 80*100mm Stone Cage Wire Mesh Heavy Duty Hexagonal
| Features: | Corrosion Resistance ,easily Assembled |
|---|---|
| Material: | Low Carbon Steel Wire ,heavy Galvanized Wire,galfan Wire,pvc Coated Wire |
| Aperature: | 60*80mm,80*100mm,80*120mm,100*120mm,120*150mm |
100*120mm Double Twisted Hexagonal Wire Mesh 2x1x0.5M Gabion Box Retaining Wall
| Material: | Heavy Galvanized ,hot Dip Galvanized Wire ,pvc Coated Wire ,Galvanized Aluminum Wire |
|---|---|
| Aperture: | 80*100mm ,100*120mm ,60*80mm |
| Product Name: | Gabion Basket,Stone Cage Wire Mesh ,Gabion Box ,Hexagona Wire Mesh |
4mm Stone Cage Wire Mesh Double Twisted Plastic Wrapping Slope Retaining Wall
| Features: | Corrosion Resistance ,easily Assembled |
|---|---|
| Material: | Low Carbon Steel Wire ,heavy Galvanized Wire,galfan Wire,pvc Coated Wire |
| Aperature: | 60*80mm,80*100mm,80*120mm,100*120mm,120*150mm |
60x80mm Stone Cage Wire Mesh Low Carbon Steel Riverbed Stabilization Gabion Pad
| Features: | Corrosion Resistance ,easily Assembled |
|---|---|
| Material: | Low Carbon Steel Wire ,heavy Galvanized Wire,galfan Wire,pvc Coated Wire |
| Aperature: | 60*80mm,80*100mm,80*120mm,100*120mm,120*150mm |
Plated Galfan Stone Cage Wire Mesh Plastic Reinforced Gabion
| Material: | Low Carbon Steel Wire |
|---|---|
| Width: | 2 |
| Length: | 1-4m |
Galfan 100*120 Stone Cage Wire Mesh , Honeycomb Gabion Mesh
| Features: | Corrosion Resistance ,easily Assembled |
|---|---|
| Material: | Low Carbon Steel Wire ,heavy Galvanized Wire,galfan Wire,pvc Coated Wire |
| Aperature: | 60*80mm,80*100mm,80*120mm,100*120mm,120*150mm |
Heavy Galvanized 80*120mm Stone Cage Wire Mesh Prevent Soil Erosion
| Features: | Corrosion Resistance ,easily Assembled |
|---|---|
| Material: | Low Carbon Steel Wire ,heavy Galvanized Wire,galfan Wire,pvc Coated Wire |
| Aperature: | 60*80mm,80*100mm,80*120mm,100*120mm,120*150mm |

