All Products
-
Stone Cage Wire Mesh
-
Gabion Wire Mesh
-
Expanded Wire Mesh
-
Welded Steel Wire Mesh
-
PVC Coated Welded Wire Mesh
-
Barbed Wire Fence
-
Diamond Chain Link Fence
-
Galvanized Square Wire Mesh
-
Window Screen Wire Mesh
-
Galvanized Iron Wire
-
PVC Coated Iron Wire
-
Crimped Wire Mesh
-
Black Annealed Wire
-
Hexagonal Wire Netting
-
Gabion Mesh Machine
-
Euro Welded Fence
-
Eric HerrmannVery pleasant cooperation, the delivery is very timely, the quality of the goods is also very good, the company is very reputable, and I look forward to future cooperation -
Henri WilsonI am very grateful to Tallin for giving me a very pleasant buying experience. Their service and goods are very satisfactory to me. This is the most satisfactory supplier I have encountered, and I am happy to cooperate.
Contact Person :
Jane
Phone Number :
17798132594 /15703188882
Keywords [ gabion wire mesh ] match 109 Products.
10M chicken cage wire mesh 4feet gabion hexagonal wire mesh
| Material: | Galvanized Iron, Carbon Steel Wire,PVC Coated Wire |
|---|---|
| Feature:: | Good Corrosion Resistance |
| Aperature: | 1/2'' ,3/4'' ,1'' ,1.5'' ,2'' |
2'' PVC Coated Poultry Netting 15M hot dipped galvanized hexagonal wire mesh
| Material: | Galvanized Iron, Carbon Steel Wire,PVC Coated Wire |
|---|---|
| Feature:: | Good Corrosion Resistance |
| Aperature: | 1/2'' ,3/4'' ,1'' ,1.5'' ,2'' |
60x80mm Stone Cage Wire Mesh PET Polyester Slope Protection Gabion Wall Baskets
| Material: | Low-Carbon Iron Wire |
|---|---|
| Aperture: | 60x80mm、80x100mm、100x120mm、120x150mm |
| Wire Diameter: | 1.8-4.0mm |
Black PVC Coated Welded Steel Wire Mesh Low Carbon 6mm
| Material: | Low Carbon Steel Wire |
|---|---|
| Wire Diameter: | 2.5-6mm |
| Hole Shape: | Rectangle,square |
2 X 4 Galvanized Construction Wire Mesh External Wall Insulation Welding Net 12.7*12.7mm
| Material: | Low Carbon Steel Wire,galvanized Wire |
|---|---|
| Aperture: | 12.7*12.7mm |
| Wire Diameter: | 0.4-0.9mm |
Galfan Galvanized Woven Wire Mesh Zn95% Al 5% Hexagonal Gabion Box
| Material: | Heavy Galvanized Coated ,low Carbon Steel Wire |
|---|---|
| Mesh Hole: | 60x80mm ,70x90mm , 80x100mm ,100x120mm |
| Size: | 6x2x0.3M |
Packing 1.6mm Gabion Mesh Machine , Hexagonal Wire Mesh Machine
| Size: | 60x80mm ,80x100mm ,100x120mm |
|---|---|
| Weaving Material: | Galvanized Wire /PVC Coated Wire /Galvanized Aluminum Wire |
| Weaving Width: | 2.3M-4.3M |
80x100mm Stone Cage Wire Mesh Anticorrosive 4mm Gabion Baskets
| Material: | Coated Anticorrosive Low Carbon Steel Wire |
|---|---|
| Aperture: | 80*100mm,100*120mm |
| Application: | Emergency Or River Improvement Works |
Plastic Coated Stone Cage Wire Mesh / 4.0mm Gabion Welded Wire Mesh
| Material: | Low Carbon Steel Wire, Galvanized Steel Wire, PVC Protective Layer |
|---|---|
| Wire Diameter: | 2.0-4.0mm |
| Surface Treatment: | Plastic Coated |
Slope Reinforced Stone Cage Wire Mesh / Hot Dip Metal Cage Retaining Wall
| Material: | Heavy Galvanized ,hot Dip Galvanized Wire ,pvc Coated Wire ,Galvanized Aluminum Wire |
|---|---|
| Specifications: | L*2*1*1,L*2*1*0.8 |
| Product Name: | Reinforced Gabion Retaining Wall |

