All Products
-
Stone Cage Wire Mesh
-
Gabion Wire Mesh
-
Expanded Wire Mesh
-
Welded Steel Wire Mesh
-
PVC Coated Welded Wire Mesh
-
Barbed Wire Fence
-
Diamond Chain Link Fence
-
Galvanized Square Wire Mesh
-
Window Screen Wire Mesh
-
Galvanized Iron Wire
-
PVC Coated Iron Wire
-
Crimped Wire Mesh
-
Black Annealed Wire
-
Hexagonal Wire Netting
-
Gabion Mesh Machine
-
Euro Welded Fence
-
Eric HerrmannVery pleasant cooperation, the delivery is very timely, the quality of the goods is also very good, the company is very reputable, and I look forward to future cooperation -
Henri WilsonI am very grateful to Tallin for giving me a very pleasant buying experience. Their service and goods are very satisfactory to me. This is the most satisfactory supplier I have encountered, and I am happy to cooperate.
Contact Person :
Jane
Phone Number :
17798132594 /15703188882
Keywords [ gabion wire mesh ] match 109 Products.
Double Twisted Filling Gabion Baskets Revetment Landscape Net
| Features: | Corrosion Resistance ,easily Assembled |
|---|---|
| Material: | Low Carbon Steel Wire ,heavy Galvanized Wire,galfan Wire,pvc Coated Wire |
| Aperature: | 60*80mm,80*100mm,80*120mm,100*120mm,120*150mm |
Corrosion Resistant Solid Green Shore Gabion Pad 60x80mm
| Features: | Corrosion Resistance ,easily Assembled |
|---|---|
| Name: | Double Twisted Woven Gabion Walls |
| Hole Shape: | Hexagonal |
0.5-50kg Coil Weight Plastic Coated Iron Wire For Garden
| HS: | 7217900000 |
|---|---|
| Surface Treatment: | Coated |
| Function: | Binding Wire |
Plastic Coated Iron Green Binding Wire 3.2mm
| Surface Treatment: | Coated |
|---|---|
| HS: | 7217900000 |
| Function: | Binding Wire |
Green Cut 1.6mm Pvc Coated Iron Wire For Binding
| Surface Treatment: | Coated |
|---|---|
| Function: | Binding Wire |
| Wire Gauge: | 0.45-5mm |
Tensile Shear Corrosion Resistant Alloy Hexagon Mesh Pocket Protection
| Features: | Corrosion Resistance ,easily Assembled |
|---|---|
| Name: | Double Twisted Woven Gabion Walls |
| Hole Shape: | Hexagonal |
Five Twisted Rock Basket Retaining Wall Honeycomb Rock Filled Gabions
| Material: | Hot-dip Galvanized Steel Wire (or Homogeneous Coated Resin Film) |
|---|---|
| Process: | Special Mechanical Woven Into Five Twisted, Honeycomb Shaped Mesh Of Ecological Grid |
| Aperture: | 80*100mm,100*120mm |
Binding Plastic PVC Coated Steel Wire 0.9mm BWG20-7
| Material: | PVC Coated Wire |
|---|---|
| Wire Diameter: | 0.9mm-5.0mm |
| Coil Weight: | Big Coil Or Small Coil |
80x100mm Gabion Mesh Weaving Machine / Galvanized Gabion Box Making Machine
| Size: | 60x80mm ,80x100mm ,100x120mm |
|---|---|
| Weaving Material: | Galvanized Wire /PVC Coated Wire /Galvanized Aluminum Wire |
| Weaving Width: | 2.3M-4.3M |
60x80mm Hexagonal Gabion Mesh / Woven Gabion Baskets 2x1x1m
| Material: | Galvanized Or PVC Coated |
|---|---|
| Aperature: | 60x80mm ,80x100mm ,100x120mm |
| Size: | 2x1x0.5m ,2x1x1m ,6x2x0.3m Ect |

